Tento taneční rituál zceluje a integruje náš vnitřní ženský kruh zastoupen ženskými pilíři Panna, Matka, Čarodějka, Vědma. Vychází z učení tzv. Medicine wheel, tzn. medicínského kruhu, který pracuje se 4 směry, 4 živly a 5.elementem éter, na jehož místě stojíme my sami a zcelujeme tak celý kruh a proudí k nám tak inspirace, informace ze zemských a vesmírných sfér. Tyto 4 směry a živly posilují náš záměr, se kterým vstupujeme do posvátného tanečního prostoru. Je to taneční nástroj, který umí zmapovat, harmonizovat svou ženskou osobnost.

Tanec je prožitkový, spontánní, taneční pohyby jsou svobodné, nejedná se tedy o žádné choreografie, techniky nebo správně zvládnutý nebo "krásný" pohyb. Důležité zde je vnímat hudbu, její atmosféru, energii, vyjadřovat pohybem svůj vnitřní pocit, tělesné impulsy, taneční lektorka svými pohyby pouze inspiruje, povzbuzuje k uchopení daného archetypu.

Na rovině fyzické - rozhýbáváme v každém směru/světové straně určitá patra těla, která aktivují energetická centra v těle, uvolňují se jemně blokády.

Tento tanec lze vnímat také jako pokročilou fázi, tj. pokročilost v hloubce vnímání sama sebe, základní verze online kurzu

Loona dance - 4 pilíře ženy, kterou doporučuji tančit jako první. Tanec Luny na ni volně navazuje.

Tento tanec lze také tančit společně se skupinkou přítelkyň, jelikož dynamika skupiny vždy zesílí prožitek.

Tímto tanečním rituálem také:

  1. si zvědomíme a tak zaktivníme své 4 ženské pilíře, které jsou základním kamenem sebelásky - vědomí sama sebe (své ženské osobnosti), prožívání štěstí a spokojenosti v ženském těle, pochopení a přijetí celistvě sama sebe, sebedůvěry a sebeúcty.
  2. vědomí a harmonické proudění těchto archetypů v našem systému nám přináší lepší orientaci v životě, svých emocí, hospodaření s energií, schopností a dovedností.
  3. uvědomíme si lépe, kdy jsme v nerovnováze v životě a tímto tancem můžeme si harmonizovat....tj. např. prožíváme v životě více arch.Matka a tak není prostor pro naši Pannu, která je energií přijímající, radostnou, dynamickou, prožívající samu sebe, která si dovoluje dát prostor a pozornost sobě. Nebo neprožíváme svou spontánní, hravou nebo magickou, erotickou část sama sebe, svou kreativní a magnetickou Čarodějku…nebo jsme přiliš aktivní nedovolující si klid, relaxaci, nicnedělání a spočívání a tedy arch. Vědma v nás není vnímána či přijata.

Obsah:

celkem 50 minut tanečního rituálu se závěrečnou relaxací, pokyny a dodatečná cvičení k tanečnímu rituálu

Autorka tance: Lucie Loona

Výběr, skladba hudby: Lucie Loona

Hudba, audio a střih: Sonority DJ

Kamera, foto a střih: Alžběta Kopecká

Foto archetypy: Simona Amiridu

Hudba ve spolupráci s OSA ČR.

Skladba Meditation Impromptu 03 by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license

Přístup k videu je na dobu 365 dní ode dne zakoupení kurzu.

HODNOTA KURZU JE 1000 Kč + DPH

PRODEJNÍ CENA JE 500 Kč + DPH

(cena zahrnuje příspěvky na autorské hudební dílo umělcům, autorské taneční cvičení, zpracování videa a audia)
Archetyp Panna


Energie Panny je spojená s 2. čakrou. Panna je spojena se svojí pánví, probouzí se její sexuální nebo -li tvořivá síla, aktivuje se zde její vnitřní oheň. Její pozornost je více zaměřena na sebe, na své tělo, touhy, potřeby, na objevování a dobrodružství. Atmosféru, kterou vytváří, je čerstvá jako jaro. Panna je nabitá, dynamická, aktivní, společenská, hravá, je smyslná i jemná. Předovulační fáze, dynamická energie, čas po menstruaci do ovulace, čas dorůstající Luny.

Heslo: konám a jednám.

Archetyp Matka


Matka je spojená se 4. čakrou, srdcem. Je spojená se svými emocemi, pocity. Cítí a prožívá své emoce, zůstává v nich otevřená, pravdivá. Dechem do srdce tak aktivuje energii srdce, její pozornost je rozdělená na sebe a ostatní zároveň. Vytváří vyživující a podporující atmosféru, je pečující, něžná, soucitná a laskavá, propojující, společenská. Fáze expresivní. Čas ovulace a Luny v úplňku. Heslo: cítím a vyživuji.

Archetyp Čarodějka


Čarodějka je spojená s 6. čakrou - spojení s ní aktivuje třetí oko. Dochází k vnímání souvislostí a pravdy, aktivuje vhledy a intuici, vnitřní moudrost a tvořivost. Je více spojená se svým vnitřním světem, intuicí, obrazy a transformační energií. Je to energie změny, vytváří atmosféru spontánní až chaoticky hravou, nepředvídatelnou, kouzelnou a kreativní, podmanivou a erotickou. Je to čas PMS, předmenstruační, čas couvající Luny. Tvořivá fáze.

Heslo: tvořím a vyjadřuji se.

Archetyp Vědma


Tento archetyp propojuje celý energetický okruh - 1. a 7. čakru. Je jakousi iniciací do vědomého ženství, spojuje v sobě všechny archetypy, je zralým ženstvím. Je spojena se zemí, s přírodou a její moudrostí, s univerzální pravdou. Její moudrost vyplývá ze spojení zemských a vesmírných zákonitostí. Je šamankou a moudrou ženou. Vytváří atmosféru společenství, spojení, jednoty, hluboké moudrosti a porozumění, pospolitosti a vyšší ochrany. Energie je zde regenerační, spočívající, zanořující, relaxační. Je to čas menstruace, Luny v Novu. Fáze reflektivní.

Heslo: jsem v tichu a pozoruji.


 

Ukázka tanečního rituálu


Za kvalitu online kurzů, které vychází z akcí Loona dance academy nebo projektu Dance to ecstasy, a které inspirovali nebo pomohli stovkám účastníků, ručíme zárukou kvality a garancí vrácení peněz.

Položky a ceny